Badania lekarskiepodstawowe informacje

 

Badania lekarskie

Jako ssaki lądowe jesteśmy doskonale przystosowani ewolucyjnie przez matkę naturę do aktywności lądowej. Środowisko wodne nie jest naszym naturalnym i fizjologicznym żywiołem - goszcząc w nim przez ułamek naszego bytu akceptujemy eksponowanie się na niskie temperatury i wysokie ciśnienia, czego konsekwencją może być uaktywnienie się niedomagań zdrowotnych pomijalnych na powierzchni. Z tego powodu przy Komisji Działalności Podwodnej www.cmas.pl funkcjonuje Stowarzyszenie Lekarzy Klubowych.

Rekomendujemy lekarzy z listy SLK - poprzez odpowiednią wiedzę, przygotowania i uprawnienia, osoby te są gwarantem rzetelności kwalifikowania Was do świadomego wchodzenia w strefę ryzyka.

    Wymagania SLK przy pierwszym badaniu kwalifikacyjnym:
  • badania z krwi: morfologia, kreatynina, glukoza na czczo
  • EKG
  • rtg klatki piersiowej
  • badanie laryngologiczne w aspekcie płetwonurkowania.

Ważność badań uznaje się przez rok, chyba że w trosce o Wasze bezpieczeństwo lekarz zechce widzieć Was wcześniej.

    Kolejne badania są już prostsze:
  • badania z krwi: morfologia, kreatynina, glukoza na czczo
  • rtg klatki piersiowej

UWAGA : osoby, które ukończyły 45 rok życia zobligowane są do przeprowadzenia corocznej próby wysiłkowej. Możliwość wykonania badania - Szpital Wojewódzki Oddział Wewnętrzny C tel.943488336  W KP MARES lekarzem SLK jest koleżanka Alicja Szymczak - płetwonurek P3 KDP/CMAS. 

Osoby posiadające ważne badania nurkowe proszone są o okazywanie ich Szefowi Szkolenia, który z upoważnienia Zarządu administruje ich publikacje na stronie klubowej.

Masz więcej pytań?

Zachecamy do zadawania pytań na tematy związane z badaniami lekarskimi

Wyślij Email