Imprezy / WyprawyOdkrywamy nieodkryte

 

Nurkowania wrakowe 13-16.05.2021

W dniach 13-16 maja, członkowie klubu Mares byli uczestnikami wyprawy wrakowej. W skład grupy weszli Kamila, Agnieszka, Izabela, Szymon, Artur, Bodzio, Mietek, Artur S., Radek, 2 Jacków. Nurkowaliśmy na wrakach: Bryza 20 m, Trałowiec 40 m, Kanonierka 32 m, Wicher 9 m i Groźny 18 m. Ze względu na uprawnienia ekipę podzieliłem na 2 grupy. Pierwszy dzień nurkowaliśmy z brzegu, aby każdy uczestnik mógł się wyważyć i zapoznać z akwenem. Następne nurkowania odbywały się z łodzi "Orka". Wszyscy cali, zdrowi i uśmiechnięci wrócili do domów.  Jacek K.

Wraki Helu

Majówka 2021

 

 

Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend. Jak co roku kadra naszego klubu organizuje warsztaty szkoleniowe dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem umiejętności nurkowych.

W tym sezonie, z uwagi na ograniczenia sanitarne program realizowany będzie w trybie „dojazdowym”, czyli nie organizujemy obozu stacjonarnego, jak to bywało w latach poprzednich.

Tegoroczny program przewiduje szkolenia w zakresie podstawowym, kursy kwalifikowane, nurkowania stażowe i dla chętnych sprawdzenia swych sił pod wodą po raz pierwszy - nurkowanie "intro".

Zaczynamy 1 maja (sobota) wyjazdem nurkowym nad J. Osetno. 2 maja przewidziane są wyjazdy nad jezioro Kamienne, oraz 3 maja - J. Drawskie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w majówce.

Spotykamy się codziennie o godz. 9 w siedzibie klubu! Warsztaty będą odbywały się są w formie pikniku, zatem proszę pamiętać o całodniowej aprowizacji! Jak zawsze mile widziana obecność członków rodzin naszych płetwonurków.

Serdecznie zapraszamy - Zarząd.

Nowi nurkowie P1!

 

 

W dniu wczorajszym naszej federacji przybyło dwóch nowych płetwonurków P1.

Koledzy Błażej i Łukasz „poczuli” moc klubowej płetwy. Nurkowie jednocześnie złożyli deklarację członkostwa w naszym Klubie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

 

Kadra

 

Nurkowanie Klubowe - jez. Drawskie, 18.04.2021


 

 

W minioną niedzielę nurkowaliśmy klubowo w J. Drawskim. Niestety w akwenie nadal trwa miksja wiosenna, co skutkuje widocznością nie przekraczająca 2 m. Temp. 4-6*C w zależności od modelu komputera 🙂 !

Pomimo kapryśnej aury udało nam się trafić w okienko pogodowe i po nurkowaniu, w pełnym słońcu zasiedliśmy przy ognisku opiekając to i owo.

Dziękujemy wszystkim za obecność i miłą atmosferę.

 

 

 

 

Szukaj na stronie

Dołącz do nas

Zapraszamy do zadawania pytań!