Imprezy / WyprawyOdkrywamy nieodkryte

 

Nurkowania wrakowe 13-16.05.2021

W dniach 13-16 maja, członkowie klubu Mares byli uczestnikami wyprawy wrakowej. W skład grupy weszli Kamila, Agnieszka, Izabela, Szymon, Artur, Bodzio, Mietek, Artur S., Radek, 2 Jacków. Nurkowaliśmy na wrakach: Bryza 20 m, Trałowiec 40 m, Kanonierka 32 m, Wicher 9 m i Groźny 18 m. Ze względu na uprawnienia ekipę podzieliłem na 2 grupy. Pierwszy dzień nurkowaliśmy z brzegu, aby każdy uczestnik mógł się wyważyć i zapoznać z akwenem. Następne nurkowania odbywały się z łodzi "Orka". Wszyscy cali, zdrowi i uśmiechnięci wrócili do domów.  Jacek K.

View the embedded image gallery online at:
https://mares.koszalin.pl/wyprawy#sigProGalleria29845b94cb

Wraki Helu

Majówka 2021

 

 

Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend. Jak co roku kadra naszego klubu organizuje warsztaty szkoleniowe dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem umiejętności nurkowych.

W tym sezonie, z uwagi na ograniczenia sanitarne program realizowany będzie w trybie „dojazdowym”, czyli nie organizujemy obozu stacjonarnego, jak to bywało w latach poprzednich.

Tegoroczny program przewiduje szkolenia w zakresie podstawowym, kursy kwalifikowane, nurkowania stażowe i dla chętnych sprawdzenia swych sił pod wodą po raz pierwszy - nurkowanie "intro".

Zaczynamy 1 maja (sobota) wyjazdem nurkowym nad J. Osetno. 2 maja przewidziane są wyjazdy nad jezioro Kamienne, oraz 3 maja - J. Drawskie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w majówce.

Spotykamy się codziennie o godz. 9 w siedzibie klubu! Warsztaty będą odbywały się są w formie pikniku, zatem proszę pamiętać o całodniowej aprowizacji! Jak zawsze mile widziana obecność członków rodzin naszych płetwonurków.

Serdecznie zapraszamy - Zarząd.

Nowi nurkowie P1!

 

 

W dniu wczorajszym naszej federacji przybyło dwóch nowych płetwonurków P1.

Koledzy Błażej i Łukasz „poczuli” moc klubowej płetwy. Nurkowie jednocześnie złożyli deklarację członkostwa w naszym Klubie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

 

Kadra

 

View the embedded image gallery online at:
https://mares.koszalin.pl/wyprawy#sigProGalleriae816397762

Nurkowanie Klubowe - jez. Drawskie, 18.04.2021


 

 

W minioną niedzielę nurkowaliśmy klubowo w J. Drawskim. Niestety w akwenie nadal trwa miksja wiosenna, co skutkuje widocznością nie przekraczająca 2 m. Temp. 4-6*C w zależności od modelu komputera 🙂 !

Pomimo kapryśnej aury udało nam się trafić w okienko pogodowe i po nurkowaniu, w pełnym słońcu zasiedliśmy przy ognisku opiekając to i owo.

Dziękujemy wszystkim za obecność i miłą atmosferę.

 

 

View the embedded image gallery online at:
https://mares.koszalin.pl/wyprawy#sigProGalleriae2bc206a6d

 

 

Szukaj na stronie

Dołącz do nas

Zapraszamy do zadawania pytań!